Již 4. ročník memoriálního závodu na památku Jaroslava Kuklíka se pojede systémem country cross dvojic na 120 minut. Tento hromadný typ závodu bude velice atraktivní pro diváky, protože zde nebude nouze o souboje a předjíždění.

Memorial

 

Na trati bude vždy 1 jezdec z přihlášené dvojice a mohou se kdykoliv střídat. Jeden jezdec může bez vystřídání ujet maximálně 3 kola a poté musí vystřídat. Start bude hromadný, s motorem v klidu a po mávnutí praporem startéra jezdci nastartují a vyrazí na trať. Jezdci budou startovat po vlnách dle vypsaných kategorií. Po 120 minutách se bude mávat cíl závodu a 3 nejrychlejší dvojice každé kategorie budou oceněni na podiu při slavnostním vyhlášení.

O putovní pohár Jaroslava Kuklíka budou bojovat jezdci v kategorii PROFI.

Jaroslav Kuklík byl veliký nadšenec motocyklového sportu. V roce 1996 založil společně s Liborem Podmolem firmu KTM Sette, která se stala oficiálním importerem motocyklů KTM do České Republiky. Veškeré své aktivity soustředil nejen na prodej motocyklů, ale také na podporu jezdců motokrosu a endura. Tímto závodem chceme uctít jeho památku a také jako poděkování za to co pro nás sportovce dělal a podporoval.

Vypsané kategorie:

PROFI : Držitelé závodní licence A, B, Evropská či světová licence
HOBBY: Držitelé závodní licence C nebo bezlicenční jezdci
VETERAN: Jezdci nad 40 let.
ŽENY: Bez rozdílu licence

*v případě rozdílu licencí jezdců v přihlášené dvojice rozhoduje vyšší licence a podle toho se jezdci přihlásí do dané kategorie. 

Přihlášky na www.endurocamp.cz sekce přihláška memoriál J.K.